
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 14 |
| Radiation Hardening | No |
| Number of Elements | 4 |
| Number of Circuits | 4 |
| Operating Supply Voltage | 28 V |
| Lifecycle Status | Production (Last Updated: 2 weeks ago) |
| Max Supply Voltage | 36 V |
| Min Supply Voltage | 3 V |
| Number of Channels | 4 |
| Slew Rate | 4 V/µs |
| Operating Supply Current | 8 mA |
| Input Bias Current | 80 nA |
| Quiescent Current | 2 mA |
| Supply Type | Dual, Single |
| Settling Time | 4 µs |
| Dual Supply Voltage | 15 V |
| Nominal Supply Current | 5.8 mA |
| Output Current per Channel | 10 mA |
| Gain Bandwidth Product | 4.25 MHz |
| Input Offset Voltage (Vos) | 150 µV |
| Max Dual Supply Voltage | 18 V |
| Min Dual Supply Voltage | 1.5 V |
| Voltage Gain | 107.6 dB |
| Number of Amplifiers | 4 |
| Power Supply Rejection Ratio (PSRR) | 90 dB |
| Input Voltage Noise Density | 3.9 nV/sqrt Hz |
| Schedule B | 8542330000 |
| Manufacturer Lifecycle Status | PRODUCTION (Last Updated: 2 weeks ago) |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Amplifier Type | General Purpose Amplifiers |
Stock: 1837
Distributors
pcbx
Unit Price$18.46421
Ext.Price$18.46421
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $18.46421 | $18.46421 |
| 10 | $14.91716 | $149.17160 |
| 25 | $14.03159 | $350.78975 |
| 50 | $13.92244 | $696.12200 |
| 100 | $13.81402 | $1381.40200 |
| 300 | $13.12247 | $3936.74100 |
| 500 | $12.46554 | $6232.77000 |
| 1000 | $11.84133 | $11841.33000 |
